Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Opublikowane przez Natalia Wrzesińska w dniu

W dniu 11 lutego odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej.  Spotkanie odbyło się w bibliotece z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Pierwszym punktem programu była pogadanka dotycząca ogólnie biblioteki szkolnej, jej zasobów oraz regulaminu funkcjonowania. Pierwszaki dowiedziały się czym jest biblioteka, jakie obowiązują zasady wypożyczania książek, zachowania się  w bibliotece a przede wszystkim  dbania o książki. Kolejnym punktem programu było uroczyste ślubowanie,  podczas którego uczniowie podnosząc w górę dwa palce prawej dłoni przyrzekli stosować się do wcześniej omówionych zasad. W  ten sposób po uroczystym pasowaniu stali się najmłodszymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i Wyprawkę Czytelnicza. W tym roku szkolnym był to prezent przygotowany przez  Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka, wielki człowiek”, a składał się z książki „Pierwsze abecadło”, broszury informacyjnej dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywnego alfabetu.

Na koniec w dwóch grupach uczniowie mieli możliwość obejrzenia dokładnie pomieszczeń bibliotecznych, księgozbioru i Czytelni.

Kategorie: Biblioteka

pl_PLPolski