Dłuuuga przerwa muzyczna

Opublikowane przez Anna Malarek w dniu

W środę 12 października odbyła się długo wyczekiwana impreza muzyczna z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i Święta Edukacji Narodowej!

Wszystkie klasy Szkoły Podstawowej nr 7 spotkały się na długiej przerwie (i na połowie lekcji) w dużej sali gimnastycznej, aby zaprezentować swoje muzyczne talenty.

Klasa 2a wraz z Panią wychowawczynią Eweliną Jurkiewicz dala prawdziwy muzyczny recital:
Najpierw wszyscy zaśpiewali piosenkę Jarzębina, następnie wystąpili soliści: Martyna Żelazkiewicz, Katarzyna Olejniczak, Maja Szymańska, Wojciech Romanowicz Lechódowski i Zuzanna Szczęsna. W ich wykonaniu usłyszeliśmy: Ale, ale; Dni, których jeszcze nie znamy, czy Zielone – poszczególne klasy też znały te piosenki i chętnie dołączały się do śpiewu.

Uczniowie klasy 3a na czele z wychowawczynią Panią Dorotą Zapart-Bobrowicz wykonali wspólnie piosenkę Zawsze razem uroczo trzymając się za ręce i podnosząc je na refrenie.

Klasa 4a śpiewająco wykonała piosenkę Czas powrotów, opowiadającą o wspomnieniach z wakacji i powrocie do szkoły.

Uczniowie klasy 5a zdecydowali się na dwa występ.! Najpierw zaśpiewali Jesienny Rock and Roll, a następnie zatańczyli Belgijkę porywając do tańca innych uczniów.

Klasa 6a zaśpiewała piosenkę W sumie nie jest źle z repertuaru Maryli Rodowicz – także cieszymy się, że u naszych uczniów jest w porządku i wszystko działa.

Klasa 8a wybrała piosenkę Góry do góry, która baaardzo spodobała się całej społeczności szkolnej, więc śpiewaliśmy i tańczyliśmy ją wszyscy razem.

To była prawdziwa muzyczna uczta! Każdy z nas wyszedł z tej imprezy z wielkim uśmiechem na ustach. Jestem niezmiernie dumna z każdego ucznia🥹😍 Dziękuję Dyrekcji szkoły za zgodę i pomoc w realizacji imprezy. Serdecznie dziękuję Paniom Wychowawczyniom za zaangażowanie, przygotowanie uczniów i nieocenioną pomoc.
Nie mogę nie wspomnieć też o Panu Krzysztofie – naszym konserwatorze, na którego można liczyć w każdej sytuacji – wielkie dziękuję .

Mogę śmiało powiedzieć, że dzieci z SP 7 kochają muzykę i są bardzo uzdolnione – brawo Wy!

Katarzyna Zentkowska
Nauczyciel muzyki

Zdjęcia:

Katarzyna Zentkowska

Anna Bielawska

pl_PLPolski